İdman

Azərbaycan Premyer Liqasının tam təqvimi açıqlanıb

Azərbaycan Premyer Liqasında 2021/22 mövsümünün tam təqvimi açıqlanıb.
Apasport.az-ın PFL-in rəsmi saytına istinadən məlumatına görə, artıq iki turu arxada qalan çempionatın növbəti 26 turunun vaxtı bəlli olub.
Avqustun 14-də start götürən mövsüm mayın 21-də başa çatacaq. Ötən çempionatda olduğu kimi yenə son turda “Neftçi” və “Qarabağ” arasında Azərbaycan derbisi baş tutacaq.
I dövrə
I tur14 avqust1. “Sabah” (Bakı) – “Səbail” (Bakı) – 0:12. “Keşlə” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) – 0:215 avqust3. “Zirə” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) – 1:14. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) – 2:2
17-18 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları
19 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

II tur
21 avqust5. “Sumqayıt” – “Sabah” – 2:06. “Qəbələ” – “Keşlə” – 2:1
22 avqust7. “Qarabağ” – “Səbail” – 3:08. “Zirə” – “Neftçi” – 1:2
24-25 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
26 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması
26 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
27 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması
1 sentyabr: DÇ-2022 – Lüksemburq – Azərbaycan
2 sentyabr: AÇ – Xorvatiya U-21 – Azərbaycan U-21
4 sentyabr: DÇ-2022 – İrlandiya – Azərbaycan
7 sentyabr: DÇ-2022 – Azərbaycan – Portuqaliya
7 sentyabr: AÇ – Avstriya U-21 – Azərbaycan U-21

III tur
11 sentyabr9. “Keşlə” – “Zirə”10. “Sabah” – “Qəbələ”
12 sentyabr11. “Səbail” – “Sumqayıt”12. “Neftçi” – “Qarabağ”
14-15 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu
16 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

IV tur
18 sentyabr13. “Qəbələ” – “Səbail”14. “Zirə” – “Sabah”
19 sentyabr15. “Neftçi” – “Keşlə”
20 sentyabr16. “Qarabağ” – “Sumqayıt”

V tur
25 sentyabr17. “Keşlə” – “Qarabağ”18. “Səbail” – “Zirə”
26 sentyabr19. “Sabah” – “Neftçi”20. “Sumqayıt” – “Qəbələ”
28-29 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu
30 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu
VI tur
1 oktyabr21. “Zirə” – “Sumqayıt”2 oktyabr22. “Neftçi” – “Səbail”23. “Keşlə” – “Sabah”3 oktyabr24. “Qarabağ” – “Qəbələ”

8 oktyabr: AÇ – Azərbaycan U-21 – Finlandiya U-21
9 oktyabr: DÇ-2022 – Azərbaycan – İrlandiya
12 oktyabr: DÇ-2022– Serbiya – Azərbaycan
12 oktyabr: AÇ – Azərbaycan U-21 – Xorvatiya U-21
13 oktyabrEhtiyat gün
VII tur
16 oktyabr25. “Səbail” – “Keşlə”26. “Qəbələ” – “Zirə”17 oktyabr27. “Sabah” – “Qarabağ”28. “Sumqayıt” – “Neftçi”19-20 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu
21 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu
II dövrə
VIII tur23 oktyabr29. “Sabah” – “Sumqayıt”30. “Neftçi” – Zirə”
24 oktyabr31. “Keşlə” – Qəbələ”25 oktyabr32. “Səbail” – “Qarabağ”IX tur30 oktyabr33. “Qarabağ” – “Neftçi”34. “Zirə” – “Keşlə”31 oktyabr35. “Qəbələ” – “Sabah”36. “Sumqayıt” – “Səbail”2-3 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu
4 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu
X tur6 noyabr37. “Sabah” – “Zirə”38. “Keşlə” – “Neftçi”7 noyabr39. “Sumqayıt” – “Qarabağ”40. “Səbail” – “Qəbələ”11 noyabr: DÇ-2022 – Azərbaycan – Lüksemburq
12 noyabr: AÇ – Azərbaycan U-21 – Avstriya U-21
14 noyabr: DÇ-2022 – Azərbaycan – Qətər
16 noyabr: AÇ – Azərbaycan U-21 – Norveç U-21
XI tur19 noyabr41. “Qarabağ” – “Keşlə”20 noyabr42. “Neftçi” – “Sabah”43. “Zirə” – Səbail”21 noyabr44. “Qəbələ” – “Sumqayıt”23-24 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu
25 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu
XII tur27 noyabr45. “Səbail” – “Neftçi”46. “Sabah” – “Keşlə”28 noyabr47. “Sumqayıt” – “Zirə”29 noyabr48. “Qəbələ” – “Qarabağ”1 dekabrEhtiyat günXIII tur4 dekabr49. “Qarabağ” – “Sabah”50. “Keşlə” – “Səbail”
5 dekabr51. “Neftçi” – “Sumqayıt”52. “Zirə” – “Qəbələ”7-8 dekabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu
9 dekabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu
10-11 dekabr
Azərbaycan Kuboku
1/8 final mərhələsinin oyunları
13 dekabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması
XIV tur15 dekabr53. “Qəbələ” – “Neftçi”54. “Sumqayıt” – “Keşlə”16 dekabr55. “Qarabağ” – “Zirə”56. “Səbail” – “Sabah”1-2 fevralAzərbaycan Kuboku1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

III dövrəXV tur7 fevral57. “Neftçi” – “Qarabağ”58. “Keşlə” – “Zirə”
8 fevral59. “Sabah” – “Qəbələ”60. “Səbail” – “Sumqayıt”
12-13 fevralAzərbaycan Kuboku1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
15-16 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
17 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar

XVI tur
19 fevral61. “Neftçi” – “Keşlə”62. “Qəbələ” – “Səbail”
20 fevral63. “Zirə” – “Sabah”64. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
22-23 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
24 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları
XVII tur27 fevral66. “Sumqayıt” – “Qəbələ”67. “Sabah” – “Neftçi”
28 fevral68. “Keşlə” – “Qarabağ”69. “Səbail” – “Zirə”
2 martEhtiyat gün

XVIII tur5 mart69. “Neftçi” – “Səbail”70. “Zirə” – “Sumqayıt”6 mart71. “Keşlə” – “Sabah”72. “Qarabağ” – “Qəbələ”8-9 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
10 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

XIX tur
12 mart73. “Sabah” – “Qarabağ”74. “Səbail” – “Keşlə”13 mart75. “Sumqayıt” – “Neftçi”76. “Qəbələ” – “Zirə”15-16 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
17 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
18 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final və 1/2 final mərhələlərinin püşkatması
XX tur18 mart77. “Neftçi” – “Qəbələ”78. “Keşlə” – “Sumqayıt”
19 mart79. “Sabah” – “Səbail”80. “Zirə” – “Qarabağ”
21-29 mart: milli yığma komandaların rəsmi təlim-məşq və oyun günləri25 mart: AÇ – Azərbaycan U-21 – Estoniya U-21

XXI tur2 aprel81. “Qarabağ” – “Səbail”82. “Sumqayıt” – “Sabah”
3 aprel83. “Qəbələ” – “Keşlə”84. “Zirə” – “Neftçi”
5-6 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
7 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
IV dövrə
XXII tur9 aprel85. “Sabah” – “Zirə”86. “Keşlə” – “Neftçi”10 aprel87. “Sumqayıt” – “Qarabağ”88. “Səbail” – “Qəbələ”
12-13 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
14 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
XXIII tur
15 aprel89. “Qarabağ” – “Keşlə”92. “Qəbələ” – “Sumqayıt”16 aprel91. “Zirə” – Səbail”90. “Neftçi” – “Sabah”20 aprelAzərbaycan Kuboku1/2 final mərhələsi, ilk oyunlarXXIV tur24 aprel93. “Qəbələ” – “Qarabağ”94. “Sumqayıt” – “Zirə”95. “Səbail” – “Neftçi”96. “Sabah” – “Keşlə”26-27 aprel: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
28 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
29 aprelAzərbaycan Kuboku
1/2 final mərhələsi, cavab oyunlarıXXV tur3 may97. “Qarabağ” – “Sabah”98. “Keşlə” – “Səbail”4 may99. “Neftçi” – “Sumqayıt”100. “Zirə” – “Qəbələ”3-4 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
5 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
XXVI tur8 may101. “Qarabağ” – “Zirə”102. “Səbail” – “Sabah”9 may103. “Qəbələ” – “Neftçi”104. “Sumqayıt” – “Keşlə”11 mayEhtiyat gün

XXVII tur15 may105. “Səbail” – “Qarabağ”106. “Sabah” – “Sumqayıt”107. “Keşlə” – Qəbələ”108. “Neftçi” – Zirə”18 may: Avropa Liqasının finalı (Sevilya, “Roman Sançes Pisxuan” stadionu)XXVIII tur21 may109. “Qarabağ” – “Neftçi”110. “Zirə” – “Keşlə”111. “Qəbələ” – “Sabah”112. “Sumqayıt” – “Səbail”
25 may: Konfrans Liqasının finalı (Tirana, “Nasyonal” stadionu)
27 mayAzərbaycan KubokuFinal
28 may: Çempionlar Liqasının finalı (Sankt-Peterburq stadionu)

APA

Bənzər yazılar

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button